هودل (HODL) چیست؟

اصطلاح هودل به معنی نگه‌داری یک ارز برای بلندمدت است که بعضی از افراد می‌گویند که HODL مخفف عبارت Hold on for Dear Life به معنای نگهداری با تمام وجود است. این مخفف اگرچه درست به نظر می‌رسد، اما هودل در واقع همان هولد (hold) است.

این اصطلاح در سال ۲۰۱۳ شکل گرفت که یک کاربر چت روم بیت‌کوین تاک با نام کاربری GameKyuubi، پیامی را در این برنامه منتشر کرد که به اعتراف خودش هنگام نوشتن آن الکل مصرف کرده بود. این نوشته درباره یک تصمیم معاملاتی بود که او در جریان نوسانات قیمتی بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۳ گرفته بود.

 

هودل و پنج اصطلاح عامیانه دیگر در دنیای ارزهای دیجیتال

 

 

او می‌خواست بگوید که از آن پس بدون توجه به شرایط و نوسانات بازار، قصد دارد بیت‌کوین‌های خود را فقط نگه دارد و به فکر فروش آنها نباشد اما به‌جای I AM HOLDING، نوشت I AM HODLING. پس از چند ساعت، اشتباه تایپی او با گیف‌ها و میم‌های گوناگون به همه شبکه‌های اجتماعی مرتبط با بیت‌کوین راه یافت و اصطلاح هودل (HODL) را وارد تاریخچه ارزهای دیجیتال کرد.

پس از آن این اصطلاح رایج شد و طرفداران قدیمی بیت‌کوین تا به امروز از این اصطلاح برای اشاره به نگه‌داری ارزهای خود استفاده می کنند تا به جامعه یادآوری کنند که حتی در ناپایدارترین شرایط بازار نیز قدرت خود را حفظ می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.