سمینار تخصصی سرمایه گذاری در آینده با تمرکز بر فرصت های جدید سرمایه گذاری به خصوص در تکنولوژی بلاکچین و رمز ارزها در تاریخ 31 شهریورماه در محیطی گرم و صمیمی کافه بورس تهران برگزار شد. در این سمینار که با سخنرانی مهندس مهرداد فرنوش، هم بنیان گذار شرکت همراستا آغاز شد، بنیان های تکنولوژی بلاکچین و مفهوم دفتر کل توزیع شده برای مخاطبین تشریح شد و همچنین، مثال هایی از کاربردهای این تکنولوژی در صنایع مختلف همچون زنجیره تأمین، املاک و مستغلات، سیستم‌های مالی، مالکیت حقوقی دیجیتال مطرح شد.
در ادامه دکتر امین زربخش در رابطه با تاریخچه پول سخنرانی خود را آغاز و با ارائه توضیحاتی در رابطه با چگونگی پیدایش ارزهای رمزنگاری شده و به طور خاص بیت کوین، به بررسی دلایلی که نشان از فرصت های کم نظیر سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها دارد پرداخت. در این بخش مفاهیمی همچون ماینینگ، کلیدهای خصوصی و عمومی، ولت ها، هاوینگ و … مطرح شد.
در بخش سوم این سمینار، دکتر علی ذاکری با بررسی فرصت های سرمایه گذاری در سایر رمزارزها (به جز بیت کوین) که به آن ها آلت کوین ها گفته می شود، پروژه های ویژه ای همچون امپلفورت و الاستیک فاینانس، سیاکوین، پکسوس و … را معرفی نمودند. این پروژه ها که حاصل فناوری های نوین بر بستر بلاکچین هستند، به دلیل اقبال عمومی جامعه سرمایه گذاران، جذابیت های تکنولوژیکی و راه حل محور بودن هریک از پروژه ها، گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری باشند.
در انتها، در بخش معرفی ابزارهای تحلیل تکنیکال بازار رمز ارزها، مهندس قاسم کریمی، ابزارهایی را برای تحلیل معرفی و تشریح نمودند و تأکید نمودند که تحلیل بنیادین هر یک از دارایی ها و رمزارزها در کسب موفقیت سرمایه گذاری در این حوزه نیز ضروری است.