Skip to content

آلت کوین EOS

آلت کوین EOS با نماد EOS یک پلتفرم است که در سال 2018 توسط کمپانی بلاک.وان (Block.One) به وجود آمد و نویسندگان برگه سفید (White Paper) آن دانیال لریمر و برندان بلومر هستند که هردوی آن ها از اعضای بلاک.وان می باشند. EOS از مکانیزم نمایندگی اجماع اثبات سهام استفاده می کند که توسط لریمر با هدف رفع نقص های سیستم های اثبات کار و اثبات سهام اراِئه شده است.
این پلتفرم به گونه طراحی شده که به توسعه دهندگان (Developers) امکان ساختن برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را می دهد. هدف اصلی این پروژه ساده کردن استفاده از فناوری بلاکچین برای برنامه نویسان و همچنین آسان تر بودن استفاده از آن نسبت به سایر رقبا می باشد. در این راستا، ابزارها و منابع آموزشی متنوعی برای حمایت از توسعه دهندگانی که می خواهند به سرعت برنامه های کاربردی بسازند، فراهم شده است. از دیگر اهداف آن ارائه مقیاس پذیری بیشتر نسبت سایر بلاکچین ها اشاره کرد به طوری که بعضی از آن ها می توانند حداکثر 12 معامله در هر ثانیه انجام دهند.

طبق گفته های این شرکت، با وجود این که این پروژه توسط تعداد قابل توجهی از کاربران مورد استفاده قرار گرفته است، باز هم ظرفیت و توانایی تأمین صدها تقاضای دیگر را دارد.

از سوی دیگر برخی از ویژگیهای EOS که وجه تمایز این پروژه با سایر پروژه ها است مورد توجه منتقدین قرار نگرفته است. برخی از آن ها معتقدند که دخالت گسترده کمپانی بلاک.وان در این پروژه به معنای متمرکز بودن آن است و این در تناقض با هدف بلاکچین ها و رمز ارزها می باشد.
در حال حاضر تعداد کوین های در گردش 936 میلیون و حداکثر مقداری که می تواند تولید شود 02.1 میلیون می باشد. کمپانی بلاک.وان عرضه اولیه این کوین را در سال 2017 شروع کرد و فرایند آن یک سال به طول انجامید. این بیشترین طول زمانی عرضه یک کوین تا آن زمان بوده است.
در مجموع 4.2 میلیارد دلار در این عرضه اولیه جمع آوری شد و سرمایه گذاران از ایاالت متحده قادر به شرکت در این عرضه نبودند. 10 ٪ از توکن ها به بنیانگذاران اختصاص یافت و 90 ٪ آن بین سرمایه گذاران توزیع شد. کمپانی بلاک.وان این تخصیص را بلافاصله دریافت نکرده و طی یک دوره 10 ساله این انتقال صورت می گیرد.
کوین EOS در اکثر صرافی ها از جمله بایننس، کوین بیس و کراکن موجود است و به راحتی می تواند مبادله شود. این کوین هم اکنون دارای قیمت 54.2 دلار است.

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *